Poradnia rodzinna i „Dzień Skupienia”


W ramach przygotowania do małżeństwa oboje narzeczeni uczestniczą w obowiązkowych trzech spotkaniach w poradni rodzinnej, gdzie są nauczani odpowiedzialnego rodzicielstwa, w tym jednej z metod naturalnego rozpoznawania płodności oraz poznają głębiej godność i wielkość małżeńskiego powołania. Narzeczonych do poradni kierują najczęściej duszpasterze z parafii, gdzie spisywany jest protokół kanoniczny małżeństwa.

Wyrazem dojrzałości i troski o swoje małżeństwo jest korzystanie z odpowiedniego wsparcia duchowego, formacyjnego i poradnianego. Zachęcamy szczególnie młode małżeństwa, aby chętnie korzystały z poradnictwa rodzinnego we wszelkich trudnościach, pytaniach czy niepokojach związanych z małżeństwem, płodnością małżeńską, pożyciem małżeńskim, trudnościami w małżeństwie, trudnościami wychowawczymi itp. W sytuacjach szczególnych doradcy dysponują odpowiednią wiedzą i potrafią pokierować do jednostek specjalistycznych w celu uzyskania pomocy.

Katolicka Poradnia rodzinna w naszej parafii zaprasza narzeczonych na spotkanie ogólne w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 16:00. Podczas tego spotkania pary narzeczonych umawiają się z doradcą na indywidualne rozmowy.

DORADCA: mgr Marta Głódź  tel. 604 686 056

Spotkania w poradni po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

Narzeczeni biorą także udział w „Dniu Skupienia”, który odbywa się w Parafii Św. Teresy przy ul. Garwolińskiej w każdą drugą niedzielę miesiąca. Jego program jest następujący:

15.00 Modlitwa, konferencja i okazja do spowiedzi (w sali przy kościele)

16.00 Msza Św. w kościele

17.00 Świadectwa Małżonków (w sali)


Nadchodzące wydarzenia
Cze
8
czw
18:00 Msza ze św. Michałem Archaniołem
Msza ze św. Michałem Archaniołem
Msza ze św. Michałem Archaniołem
Cze 8 godz. 18:00 – 18:45
Msza ze św. Michałem Archaniołem
Ósmego dnia każdego miesiąca będzie Mszę św. wieczorowa na którą zapraszamy w sposób szczególny wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz św. Michała Archanioła
Cze
14
śr
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Cze 14 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje