I Niedziela Adwentu. Rok B. /03.12.2023 r./

ks. Ireneusz Juśkiewicz
3 grudnia 2023


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialneI Niedziela Adwentu. Rok B. /03.12.2023 r./

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu Nowym. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium. Można też będzie nabyć kalendarz seminaryjny.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej praktykę duszpasterską w okresie Adwentu rozpoczyna diakon Kacper Pawluczuk.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po adoracji spotkanie z członkami Kół Różańcowych i katecheza.
 4. Poświecenie opłatków na stół wigilijny dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00. Wolontariusze dostarczą opłatki do rodzin katolickich do dnia 20 grudnia. Ofiary składane przy okazji dostarczonych opłatków są przeznaczone na pokrycie części ubezpieczeń pracowników kościelnych.
 5. Pierwsza i druga katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców naturalnych i chrzestnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Roraty w dni powszednie codziennie o godz. 6.30. Roraty będą poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00. Codziennie po Mszy świętej roratniej dzieci będą otrzymywały naklejki do wklejenia na odpowiednią planszę. W środy i soboty nauka będzie skierowana do dzieci. W soboty 9 i 23 grudnia w dolnym kościele śniadanie roratnie dla dzieci i młodzieży.
 7. W środę o godz. 17.00 Akatyst do św. Józefa.
 8. W tym tygodniu w czwartek Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Kancelarczyk z diecezji szczecińsko- kamieńskiej. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w piątek i w sobotę: 6.30; 10.00; 16.30; 18.00 i 20.00. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 nauka stanowa dla kobiet, a w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nauka stanowa dla mężczyzn. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę po zakończeniu Mszy św. o godz. 10.00 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 16.30. Prosimy różne wspólnoty o podjęcie adoracji. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji są przeznaczone do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty.
 9. Godzina Święta w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, następnie adoracja do godz. 21.00.
 10. Godzina Łaski w piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, od godz. 12.00 do godz. 13.00.
 11. Członków Ruchu Światło-Życie zapraszamy na Eucharystię w święto patronalne 8 grudnia o godz. 18.00.
 12. Duchowi Niewolnicy NMP odnawiają akt oddania życia Jezusowi przez Maryję 8 grudnia podczas Mszy świętej o godz. 20.00.
 13. Spotkanie formacyjne (zbiórka) kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.
 14. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”
 15. Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 12.00.
 16. Trwają zapisy na Adwentową Oazę Modlitwy, która odbędzie się w dniach 15-17 grudnia w Domu „Moria” w Łukowie.
 17. Zapraszamy na Wyjazd formacyjno – wypoczynkowy „Na narty i nie tylko” w czasie ferii zimowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin, w dniach 22-27 stycznia 2024 r. do Zakopanego. Informacje w Opiekunie i w internecie.
 18. W rogu przy wejściu do tak zwanej kaplicy bocznej stoi choinka, na której są bombki z napisem „Paczuszka dla maluszka”. Co w tej paczuszce może się znaleźć to jest napisane na bombce. Paczuszki składamy przy choince.
 19. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w przedsionku kościoła świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
 20. Zachęcamy do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.
 21. Zmarli: + Danuta Adamczyk, + Łucja Alina Myrcha, + Alicja Jadwiga Kowalczyk. Wieczny odpoczynek…

Nadchodzące wydarzenia
Lut
27
wt
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Lut 27 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje