IV Niedziela Wielkiego Postu. Rok A. /19.03.2023 r./

ks. Ireneusz Juśkiewicz
19 marca 2023


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialneIV Niedziela Wielkiego Postu. Rok A. /19.03.2023 r./

1. Dzisiaj kończymy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy Ks. Profesorowi Janowi Przybyłowskiemu za przewodniczenie naszym spotkaniom rekolekcyjnym i życzymy mocy Ducha Świętego w posłudze słowa na kolejne dni Wielkiego Postu, a na czas Świąt Wielkanocnych pokoju i radości od Chrystusa Zmartwychwstałego.
2. Jutro w liturgii przeżywać będziemy Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawiane o godz. 6.30; 10.00 i o godz. 18.00. Suma odpustowa będzie odprawiona jutro o godz. 18.00. Mszę św. odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Ireneusz Juśkiewicz, wikariusz naszej parafii. Akatyst do św. Józefa jutro o godz. 17.00. Nieszpory o godz. 19.15.
3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 10.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla wszystkich.
4. Msza święta w intencji chorych w piątek o godz. 18.00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uwolnienia i uzdrowienia oraz błogosławieństwo wody.
5. W sobotę /25.03.2023 r./ przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w sobotę o godz. 6.30; 10.00 i 18.00. W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Uroczyste przyjęcie, już po raz 25 w naszej parafii, nowych członków do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie miało miejsce w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o ochronę życia.
6. W przyszłą niedziele będziemy gościć w naszej parafii Misjonarza Wschodu, ks. Jarosława Mitrzaka, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki, jako wsparcie służące rozwojowi wspólnoty „Sióstr dla Powołań”.
7. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas 4 w przyszłą niedzielę o godz. 11.40.
8. Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec w przyszłą niedzielę /26.03.2023 r./. Więcej informacji na plakacie.
9. Spotkanie dla rodziców wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w dolnym kościele.
10. Katechezy przed chrztem dzieci dla rodziców i chrzestnych rozpoczynają się za tydzień o godz. 19.00 w sali przy zakrystii.
11. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w przedsionku kościoła baranki, paschaliki wielkanocne i inne artykuły świąteczne. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc najuboższym.
12. Potrzebni są młodzieżowi aktorzy i dorośli do pomocy w organizacji Misterium Chrystusa Sługi.
13. Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach wraz z Radą Rodziców zapraszają serdecznie na spektakl pt. Pasja Jezusa Chrystusa w dniach 3, 4, 5 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.
14. Ekstremalna Droga Krzyżowa w piątek 31 marca. Informacje na plakatach.
15. Zachęcamy do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.


Nadchodzące wydarzenia
Cze
8
czw
18:00 Msza ze św. Michałem Archaniołem
Msza ze św. Michałem Archaniołem
Msza ze św. Michałem Archaniołem
Cze 8 godz. 18:00 – 18:45
Msza ze św. Michałem Archaniołem
Ósmego dnia każdego miesiąca będzie Mszę św. wieczorowa na którą zapraszamy w sposób szczególny wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz św. Michała Archanioła
Cze
14
śr
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Cze 14 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje