Światełko na pielgrzymim szlaku

ks. Grzegorz Walczuk
1 lipca 2021


Kategorie wpisu:
Parafia, ŚwiatełkoW dniu 26 czerwca dzieci z naszej scholi Światełko wraz z Rodzicami pod kierownictwem swojego opiekuna ks. Grzegorza we wczesnych godzinach porannych wyruszyło na pielgrzymkę po sankuariach naszej diecezji.

Pierwszym przystankiem była Leśna Podlaska. Dzieci miały okazję poznać historie cudownego obrazu Matki Bożej Opiekunki Podlasia i napić się wody z cudownego źródła. Po osobistej modlitwie i obejściu ołtarza na kolanach ruszyliśmy ze śpiewem na ustach w dalszą drogę .

Następnie odwiedziliśmy Pratulin – miejsce uświęcone męczeństwem Unitow.

Rodzice i dzieci poznały Martyrium Ziemi Podlaskiej zaprezentowane przez kustosza sanktuarium ks. Jacka Guza.

Na trasie nie mogło zabraknąć tak wyjątkowego miejsca jak Kostomłoty – jedyna w naszej diecezji parafia o obrządku bizantyjsko- słowiańskim. O tej neounickiej parafii jej historii i zwyczajach opowiedział nam ks. Piotr Witkowicz – proboszcz tego miejsca.

Po krótkiej lekcji historii i kultury był czas na wspólny relaks i odpoczynek przy ognisku.

Wypoczęci i najedzeni ruszyliśmy do Kodnia do Matki Bożej Jedności.  Modlitwa przed cudownym obrazem Madonny – nazywanej Madonną z Guadelupe, spacer po ogrodach klasztornych , kalwaryjskich dróżkach i zielnych ogrodach Matki Bożej zakończyły nasz pielgrzymkowy szlak.

Zmęczeni ale szczęśliwi ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Dziękujemy wszystkim , dzięki którym mogliśmy w ten sposób zakończyć rok szkolny i rozpocząć wakacje.


Nadchodzące wydarzenia
Lut
27
wt
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Lut 27 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje