Misterium „Oto zwiastuję Wam radość wielką”

admin
7 stycznia 2020


Kategorie wpisu:
Bierzmowanie, GaleriaW niedzielę 29 grudnia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbył się premierowy pokaz bożonarodzeniowego misterium przygotowanego przez młodzież. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia. Autorem zdjęć jest Pan Tomasz Końko.

„Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, pod opieką ks. Ireneusza Juśkiewicza, przygotowała misterium oparte na tekstach z Ewangelii wg św. Łukasza. Widzowie mogli obejrzeć sceny ukazujące okres bezpośrednio przed narodzinami Zbawiciela, czas narodzin Jezusa w Betlejem, a także Jego wczesne lata młodzieńcze. Scenki rodzajowe były przeplatane fragmentami z Ewangelii, a także kolędami wykonywanymi przez parafialną scholę. W śpiew chętnie włączali się również wierni. Po misterium młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa od widzów. Słowa podziękowania skierował do nich także proboszcz parafii ks. Sławomir Olopiak. Święta Bożego Narodzenia mają prawdziwy sens tylko wtedy, kiedy przeżywane są przez pryzmat wiary chrześcijańskiej. Uczestnictwo w Eucharystii, śpiewanie kolęd, udział w jasełkach i misteriach pomaga wiernym dobrze przeżyć ten okres.”
Relacja pani Magdaleny Szewczuk zamieszczona na portalu www.podlasie24.pl

Pełna relacja fotograficzna dostępna jest na Facebooku.

Misterium „Oto zwiastuję Wam radość wielką”

Nadchodzące wydarzenia
Lut
27
wt
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Lut 27 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje