Caritas przy Parafii św. Józefa w Siedlcach


Idź do treściŚwietlica jest placówką opiekuńczo-wychowawczą wsparcia dziennego dla 30 dzieci.
Prowadzenie świetlicy jest dofinansowane z budżetu Miasta Siedlce w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Opłaty eksploatacyjne (prąd, ogrzewanie, woda) w 100% pokrywa parafia, natomiast ogromnym wsparciem są DAROWIZNY PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS - przede wszystkim artykuły żywnościowe, słodycze, materiały do zajęć, zabawki i przybory szkolne wykorzystywane jako nagrody w licznych konkursach.
Świetlica mieści się w 3 salach przyparafialnych pod plebanią o łącznej pow. ok. 200 m2 oraz w 1 sali użyczonej przez Parafię.
Zespół Caritas ma pracownię komputerową. W pracowni komputerowej znajduje się aktualnie 9 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu.
Świetlica jest czynna od 13.30 do 17.30. Zadaniem głównym jest pomoc dzieciom w nauce, w odrabianiu zadań domowych, dożywianie (podwieczorek), zajęcia informatyczne, korzystanie z internetu, arteterapia (poprzez różnorodne zajęcia plastyczne).
Ponadto w każdym miesiącu realizujemy zadania okazjonalne: spotkania towarzyskie, zabawy, konkursy i wiele innych.
W maju i czerwicu wiele zajęć i wesołych zabaw organizujemy na placu przykościelnym.
Świetlica jest czynna także w czasie ferii zimowych.Współpracujemy z SiR-em uczestnicząc w akcjach organizowanych dla dzieci a także dzięki inansowemu wsparciu Parafialnego Zespołu Caritas, kilkakrotnie wychodzimy na lodowisko.
Lista dzieci uczęszczających na świetlicę jest otwarta i zawsze zapraszamy chętnych do uczestnictwa w zajęciach.

Najlepiej życie na świetlicy poznają Państwo oglądając nasze prezentacje.

ZAPRASZAMY!

Strona główna | Powrót | Galerie | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego