Parafia św. Józefa w Siedlcach


Idź do treści

ROK 2002

Historia

W roku tym, papież Jan Paweł II nawiedził Kraków i Kalwarię Zebrzydowską. Była to dziewiąta pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny.

6 stycznia
Grupa dzieci z naszej parafii, licząca 98 osób, została przyjęta do Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego.
Ksiądz Proboszcz, po przebyciu skomplikowanej operacji, powrócił do pełnienia posługi duszpasterskiej.

10 stycznia
W kościele naszym odbył się koncert kolęd w wykonaniu znanej piosenkarki Eleni. Dochód uzyskany ze sprzedaży biletów wstępu przeznaczono na rzecz fundacji wspomagającej bezdomnych i uzależnionych od narkotyków. Z Artystką występował nasz chór dziecięcy, ŚWIATEŁKO.

27 stycznia
Na przedpołudniowych Mszach Św. gościliśmy w naszej parafii Ojca Archimandrytę Romana Piętkę, proboszcza parafii unickiej obrządku wschodnio słowiańskiego w Kostomłotach nad Bugiem. Ojciec Piętka głosił słowo boże, przybliżając nam dzieje podejmowanych prób zdążających do jedności chrześcijan.

25 lutego
Przy naszej parafii rozpoczął działalność klub szachowy. Klub przygarnia przede wszystkim dzieci i młodzież.

3 marca
Ukazał się SETNY (jubileuszowy) numer gazetki parafialnej OPIEKUN. O godz. 10.00 ks. Proboszcz Jerzy Górski odprawił Mszę św. w intencji Zespołu Redakcyjnego i o boże błogosławieństwo na dalsze lata "wydawniczego trudu".

10 marca
Jak co roku, rozpoczęła się nowenna do św. Józefa. W tym roku nowenna transmitowana była przez Katolickie Radio Podlasie.

22 marca
O godzinie 19.00 rozpoczął się w naszym kościele Koncert Wielkopostny Chóru Miasta Siedlce pod dyrekcją Pana Mariusza Orzełowskiego.

25 marca
Po sześciu latach posługi biskupiej w Diecezji Siedleckiej zmarł ks. Biskup Ordynariusz, Jan Wiktor Nowak. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w katedrze siedleckiej w dniu 26 i 27 marca.

22 kwietnia
Ojciec Leon Knabit przebywał wśród nas i podpisywał swoją książkę "Od początku do końca". W naszym kościele spotkał się z czytelnikami.

30 kwietnia
Do sanktuarium Św. Józefa przybyła piąta już Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Pielgrzymka zakończyła się Mszą Św. sprawowaną o godz. 21.00. Organizacją pielgrzymki zajmował się Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin.

Po 20 kwietnia rozpoczęły się prace remontowe wieży kościelnej oraz malowanie kościoła.

7 czerwca
Ingres Biskupa Ordynariusza Diecezji Siedleckiej, Zbigniewa Kiernikowskiego, do Katedry Siedleckiej.

9 czerwca
Wielu naszych parafian pielgrzymowało do Pratulina, do grobu Męczenników Podlaskich, aby oddać im cześć i dziękować Bogu za dar pielgrzymki Ojca Świętego, Jana Pawła II, do Ojczyzny.

16 czerwca
Mszę Świętą Prymicyjną w naszym kościele sprawował ks. Jarosław Ruciński, nasz parafianin. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze siedleckiej 15 czerwca.

28 czerwca
Zakończone zostały prace remontowe i malarskie wieży i kościoła, tak na zewnątrz jak i wewnątrz świątyni.

1 lipca
W wypadku drogowym na Węgrzech, któremu uległa grupa polskich pielgrzymów zdążających do Medjugorie, zginął nasz ksiądz Proboszcz, kanonik Jerzy Górski. W nagły i jakże niespodziewany sposób zakończył się dla nas okres Jego, prawie pięcioletniego posługiwania w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbywały się w naszym kościele 8 i 9 lipca.

4 sierpnia
Posługę duszpasterską jako Proboszcz parafii p. w. Św. Józefa rozpoczął ks. Henryk Antoni Drozd.

2-3 września
W ramach Jubileuszu 75-lecia powrotu z wygnania Kodeńskiego Wizerunku NMP, uczestniczymy w peregrynacji Obrazu z Siedlec do Kodnia, przebiegającą historyczną trasą. Nasze uczestnictwo, jako parafii, wyraża się obecnością na głównych nabożeństwach oraz nocnej adoracji w katedrze siedleckiej 3 września od godziny trzeciej do czwartej w nocy.

13 -15 września
Odbywały się rekolekcje szkolne. Patronem rekolekcji był św. Stanisław Kostka.

24 - 25 września
Uczestniczyliśmy, jako wspólnota parafialna, w uroczystościach związanych z jubileuszem powrotu do Leśnej Podlaskiej, odnalezionego przed 75 laty, łaskami słynącego Obrazu Matki Boskiej Leśniańskiej. Wyrazem naszego włączenia się w uroczystości jubileuszowe i peregrynację Obrazu z Siedlec do Leśnej było nocne czuwanie przy Czcigodnym Wizerunku w kościele pw. św. Stanisława w godzinach od 1.30 do 3.00 25 września oraz uczestnictwo w głównych nabożeństwach, jakie odbywały się w Siedlcach podczas pobytu Obrazu. w naszym biskupim mieście.

5 października
Pod przewodnictwem ks. Krzysztofa, w dniach 5 - 6 października odbyła się pielgrzymka na Jasną Górę.
Współorganizatorami pielgrzymki były panie, liderki kół żywego różańca.

14 października
W sali wielofunkcyjnej I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego (na terenie naszej parafii) ks. Biskup Kiernikowski spotkał się podczas Liturgii Słowa z Nauczycielami i Wychowawcami. Spotkanie odbyło się z racji Dnia Edukacji.

3 listopada
O godzinie 17oo, pod patronatem Ks. Biskupa Ordynariusza, Zbigniewa Kiernikowskiego, rozpoczął się w naszym kościele koncert poświęcony pamięci ks. kanonika Jerzego Górskiego oraz ofiar wypadku pielgrzymki do Medjugore. Koncertował Chór Miasta Siedlce pod batutą Pana Mariusza Orzełowskiego. Po koncercie członkowie Chóru zbierali dobrowolne ofiary, które zasiliły fundusz na rzecz ofiar i poszkodowanych w wypadku Na koncert przybyło około 2500 osób.

6 listopada
W parafii naszej przebywali goście z Medjugorie, ojciec Pietro Zorza - franciszkanin i Jakov Colo, jeden z tych, którym objawiała się Matka Boża. Przybyli oni do nas, aby modlić się w intencji księdza Jerzego i Pielgrzymów, którzy zginęli w drodze do tamtejszego sanktuarium.

15 listopada
W parafii naszej odbywała się konwencja Zespołów Charytatywnych z parafii siedleckich. Spotkaniu przewodniczył Dyrektor Diecezjalnej CARITAS, ks. kan. Julian Jóźwik.

18 listopada
W Sanktuarium Świętego Józefa Nauczyciele, Wychowawcy, Katecheci, Pracownicy Oświaty i Rodzice, modlili się w intencji zmarłych Nauczycieli, Uczniów i Pracowników Szkół.

8 grudnia
W parafii naszej, od godziny 16.00, ruch Światło-Życie przeżywał Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu. Wystawiono sztukę p.t. "Ecce homo". Spotkanie zakończono Apelem Jasnogórskim.

12-15 grudnia
Odbyły się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Przeżywane były w oparciu o słowa zapisane w Ewangelii Św. Łukasza " Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego".

Listopad - Grudzień
Od początku listopada w naszym kościele parafialnym mogliśmy słuchać katechez głoszonych przez grupy neokatechumenalne z Warszawy i Lublina. Grupy te przybyły na zaproszenie Księdza Biskupa. Katechezy ewangelizacyjne przeznaczone dla dorosłych i młodzieży głoszone były w poniedziałki i czwartki o godzinie 19:30.

W roku 2002 posługę duszpasterską w parafii sprawowali następujący księża wikariusze: ks. Zbigniew Rozmysł (do dnia 3 lipca), ks. Krzysztof Wałek (od dnia 3 lipca), ks. Zygmunt Pena i ks. Stanisław Szymuś.

Strona główna | Czytania na dziś | ŚDM 2016 | Poradnia Rodzinna | Sakramenty | Terytorium | Kościół parafialny | Sanktuarium | Msze święte | Odpusty i rekolekcje | Historia | Duszpasterze | Rada Parafialna | Siostry Orionistki | Galerie | Światełko | Linki | Świetlica | Caritas | Domowy Kościół | Sychar | Grupy parafialne | Opiekun | Kontakt | Admin | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego