OGŁOSZENIA – (22.09.2019r.) XXV Niedziela Zwykła Rok C


Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze? Łk 16,11

„Jeśli w zarządzie cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, kto wam da wasze?” Łk 16,11

Słowo Boże: Ks. Edward

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. Edwarda Łojka ze Lwowa, pracownika Sądu Biskupiego przy Kurii Lwowskiej, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem duszpasterskim na Ukrainie.
 2. W najbliższą sobotę o godz. 15.00 gromadzimy się przy krzyżach i kapliczkach na wspólną modlitwę za naszą Ojczyznę.
 3. W sobotę (28.09.2019 r.) rozpoczyna się jesienny cykl katechez dla narzeczonych i młodych osób, które teraz lub w najbliższej przyszłości planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania będą się odbywały w soboty o godz. 17.00 w sali przy zakrystii.
 4. Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym z racji parafialnego wspomnienia św. Joanny Beretty Molla w sobotę (09.2019 r.) po Mszy św. wieczorowej.
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Misjonarza z Ameryki Południowej, z Peru, Ks. Grzegorza Sagana, który opowie nam jak żyje Kościół w tamtym regionie. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na misje prowadzone przez Ks. Grzegorza.
 6. Spotkanie rodziców kandydatów do Bierzmowania z obu grup w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 7. Ksiądz Biskup zaprasza mężczyzn na Pielgrzymkę do Pratulina w dniu 6 października. Wyjazd autokarowy sprzed katedry o godzinie 8.00. Koszt 20 zł. W zakrystii przyjmujemy zapisy i udzielamy informacji. Pełną treść zaproszenia znajdziemy na stronie: https://diecezja.siedlce.pl/komunikat/zaproszenie-biskupa-siedleckiego-na-ix-diecezjalna-pielgrzymke-mezczyzn-do-pratulina/
 8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
 9. Grupa modlitewna: „Strumienie Miłosierdzia” zaprasza w przyszłą niedzielę na adorację. Temat: „Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan”. Zaproszonym gościem będzie Ks. Mateusz Czubak, Kapelan więzienia.
 10. Zachęcam do lektury Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kostkę brukową ułożoną przy naszym kościele: Bez­i­mienna z ul. Jagiellońskiej: 50; Bezimienna z ul. Góreckiego: 100 zł; Bezimienna z ul. Chrob­re­go 2: 100 zł; Bezimienna: 1000 zł; Bezimienna: 10000 zł.