Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu. Rok ADruga Niedziela Adwentu. Rok A. Ogłoszenia – /08. 12. 2019 r./

Słowo Boże: Ks. Rekolekcjonista

 1. Dzisiaj w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Spotkaniom rekolekcyjnym przewodniczy Ks. Tomasz Kostecki, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Porządek spotkań rekolekcyjnych: dzisiaj jak w każda niedzielę, jutro /poniedziałek o godz. 6.30; 9.00 11.00; 16.00; 18.00 i 20.00. dzieci są zaproszone na godz. 16.00, młodzież na godz. 18.00. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nauka stanowa dla niewiast. We wtorek porządek spotkań rekolekcyjnych jak w poniedziałek. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nauka stanowa dla mężczyzn. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek i wtorek dwadzieścia minut przed każdą Mszą św. W poniedziałek i wtorek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 12.00 do godz. 15.30. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji są przeznaczone do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. Kandydaci do Bierzmowania w czasie rekolekcji adwentowych biorą udział we Mszy św. o godz. 18.00, natomiast za tydzień w niedzielę o godz. 15.45 w kościele mają spotkanie formacyjne, a później uczestniczą w Eucharystii o godz. 16.30.
 2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji: „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 3. Wolontariusze dostarczają pobłogosławione opłatki do naszych domów. W tym czasie są oni jakby łącznikami pomiędzy proboszczem a parafianami. Bardzo proszę o życzliwe ich przyjęcie. Jak widzicie, że wolontariusz już dłuższy czas chodzi to dobrą rzeczą byłoby zaproponowanie szklanki wody czy herbaty. Ci wolontariusze, którzy już od dłuższego czasu dostarczają opłatki i czują że mają coraz mniej sił w miarę upływu lat; byłoby rzeczą bardzo piękną, gdyby znalazły swojego następcę czy następczynię do tej zaszczytnej funkcji. Jeśli ktoś już od kilku lat posługuje w jakimś bloku czy na konkretnej ulicy to wie komu można zaproponować taką formę posługi w parafii czy dla parafii, bo przecież nikt dla mnie tego nie robi. Ofiary składane przy okazji dostarczanych opłatków są przeznaczone na ubezpieczenie pracowników kościelnych. Jeśli wolontariusz nikogo nie zastał w domu to można przyjść do zakrystii i Siostra Agnieszka poda opłatek. W dniach od 11. 12 – 21 .12 2019 r. wolontariusze z Ruchu Światło – Życie dostarczą pobłogosławione opłatki na osiedlu Nowy Świat. W tygodniu od godz. 18.00, w soboty od godz. 10.00. Wszyscy wolontariusze mają pisemne upoważnienie od Ks. Proboszcza i gdyby ktoś miał wątpliwości czy rzeczywiście jest to osoba posłana przez Ks. Proboszcza to wolontariusz powinien okazać stosowne upoważnienie.  W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem lub z Siostrą Agnieszką.
 4. Dzisiaj druga katecheza dla rodziców naturalnych i chrzestnych przed udzieleniem Sakramentu Chrztu św. o godz. 17.30 w sali przy zakrystii.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.00.
 6. Spotkanie z członkami Zespołu Dekoracyjnego w czwartek po Mszy św. wieczorowej.
 7. Msze św. roratnie w okresie adwentu każdego dnia o godz. 6.30. W okresie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki i środy.
 8. Spotkanie z rodzicami i dziećmi które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.
 9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Zespół Młodzieżowy z parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach. Kapłan z tej parafii będzie głosił Słowo Boże, młodzież zaśpiewa pieśni liturgiczne a po Mszy św. będzie można wesprzeć budowę kościoła przy ul. Rakowieckiej nabywając płytę na której są kolędy i pastorałki w wykonaniu Młodzieżowego Zespołu Muzycznego parafii św. Jana Pawła II.
 10. Grupa adoracyjna „Strumienie Miłosierdzia” zaprasza na modlitwę w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. Temat spotkania: „On sam przychodzi, by was zbawić”. Zaproszonym gościem będzie Ks. Jerzy Janowski z parafii Podwyższenia Krzyża św. w Miętnem.
 11. Ogłoszenie o Balu Sylwestrowym organizowanym przez członków Domowego Kościoła.
 12. Zachęcam do lektury Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.