Caritas przy Parafii św. Józefa w Siedlcach


Idź do treściNasz Zespół rozprowadza świece Wielkanocne i pocztówki, a w Niedzielę Palmową będą też palemki wykonane przez dzieci z naszej świetlicy.
Dzięki Państwa darowiznom i ofiarom będziemy mogli zorganizować dzieciom atrakcyjną wycieczkę.
Zachęcamy do wspierania potrzebujących poprzez składanie ofiar rzeczowych w postaci produktów spożywczych łatwych do przechowania (szczególnie olej, konserwy rybne itp.) i pieniężnych. Ta pomoc jest szczególnie potrzebna. W ten wyjątkowy, świąteczny czas pamiętajmy o wielu rodzinach, dla których Święta z powodu biedy nie zawsze bywają radosne. Dzięki ludziom dobrej woli możemy pomóc im przeżyć je inaczej.
Liczymy na Wasze wsparcie i hojność. Z góry dziękujemy w imieniu Parafialnego Zespołu Caritas oraz wszystkich potrzebujących, a naszych podopiecznych.

Prezes Zespołu Caritas


z DZIAŁALNOŚCI ZESPOŁU CARITAS

Bądź błogosławiony Panie, który umiłowałeś nas od założenia świata i przeznaczyłeś do tego byśmy byli zbawieni. Polecamy Ci z ufnością wszystkich, którzy wspierają naszą działalność, prosząc o doświadczenie prawdziwej miłości. Przez Chrystusa Pana naszego.


PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS ZAPRASZA
Szanowni Państwo! Otrzymaliśmy z Banku Żywności w ramach programu Unii Europejskiej żywność, która przeznaczona jest w pierwszej kolejności rodzinom i osobom których dochody niewiele przekraczają średnią socjalną i nie mogły skorzystać z pomocy MOPR i MOPS. Mogą również skorzystać z tej żywności osoby przewlekle chore. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą oczekiwać w pierwszy i drugi czwartek miesiąca od godziny 1100 do 1300 na tych z państwa którzy zechcą skorzystać z propozycji Banku Żywności. Osoby zainteresowane tą propozycją muszą okazać dowód osobisty oraz informację o dochodach, a chorzy zaświadczenie o przewlekłej chorobie. Serdecznie zapraszamy.

Ponawiamy prośbę by konsultować z nami przy przekazywaniu darów a w szczególności odzieży. Państwo bezimiennie w dalszym ciągu przynoszą odzież i inne przedmioty pod drzwi naszego Zespołu, sprawiając ogromny kłopot gdyż nie posiadamy odrębnych pomieszczeń do przechowywania. Obecnie wszystkie nasze pomieszczenia zajęte są żywnością z programu PAD, a wyżej wymienione dary nie mogą być przechowywane razem z żywnością. Prosimy o uzgadnianie z nami wszystkich przekazywanych darów i dziękujemy za wyrozumiałość. Wszystkich zapraszamy do współpracy, a państwu którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i wrzucając do skarbonki przy figurce św. Antoniego przysłowiową złotówkę, serdecznie dziękujemy. W dalszym ciągu prosimy o wspieranie naszej działalności.

Telefon kontaktowy podajemy niżej.Chrystus przypomina o potrzebie realizowania Jego wezwań do czynów ofiarnych, by każdy z nas stał się sługą miłosierdzia.

Dobry Panie, przez swoich niebieskich Posłańców zsyłaj wszystkim których Ci polecamy dobre natchnienia; zachowaj ich w zdrowiu i pozwalaj odnosić zwycięstwa w trudnej codzienności. Przez Chrystusa Pana naszego.


Ponieważ doszły nas słuchy, że pobieramy wynagrodzenie z racji rozprowadzania dewocjonaliów, wszystkim którzy złożyli ofiarę do skarbonki, dobrodziejom którzy nabyli baranki, kartki czy stroiki przy naszym stoisku wyjaśniamy!

Oświadczam po raz kolejny, Parafialny Zespół Caritas działa na zasadzie wolontariatu i nikt z członków zespołu nie otrzymuje gratyfikacji, jest to nasz dar serca dla drugiego człowieka z czego jesteśmy bardzo radośni. Oby wielu z was poszło tą drogą, czego wszystkim z całego serca życzę.

Dziękujemy panu
Sławomirowi Wronie za kolejny transport żywności. Pan Sławek wytrwale wspiera nasz Zespół, kiedy go tylko o to poprosimy. Naszym podziękowaniem niech będzie reklama jego hurtowni i sklepu przy ul. Sokołowskiej (za CPN). Można tam nabyć po przyzwoitych cenach najlepsze rowery oraz części i akcesoria do nich.

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszki przy figurce Św. Antoniego.
O dalszych pracach parafialnego Caritas będziemy informować na bieżąco w Opiekunie.

Tadeusz Ślusarczyk
Prezes Parafialnego Zespołu Caritas

Strona główna | Powrót | O nas | Historia | Darowizny | Nasi darczyńcy | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego