Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu. Rok A. /27.11.2022 r./

ks. Ireneusz Juśkiewicz
27 listopada 2022


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres zwany adwentem. Jest to czas naszego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa w ludzkim ciele kieruje umysły i serca ludzi wierzących na oczekiwanie powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów.
 2. Roraty, czyli poranne Msze święte będą sprawowane o brzasku dnia codziennie o godz. 6.30. Godzinki ku czci NMP przed Mszą świętą roratnią o godz. 6.10. Po Mszy świętej roratniej dzieci będą otrzymywały naklejki do wklejenia na odpowiednią planszę. Roraty z nauką dla dzieci w soboty o godz. 6.30. W soboty po roratach w dolnym kościele śniadanie roratnie dla dzieci i młodzieży przygotowane przez tych, którzy się do tego zgłoszą. W okresie Adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00.
 3. Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym jutro po Mszy św. wieczorowej.
 4. W naszej parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary w środy o godzinie 18.00.
 5. Godzina Święta w czwartek po Mszy św. wieczorowej, następnie adoracja Jezusa w ciszy do godz. 21.00.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. porannej i po Mszy św. wieczorowej.
 7. W piątek o godz. 18.00 Msza święta i adoracja o powołania kapłańskie w diecezji.
 8. Różaniec Męski w sobotę. Wymarsz spod katedry w kierunku kaplicy Ogińskich ok. godz. 8.00.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po adoracji spotkanie z członkami Kół Różańcowych i katecheza.
 10. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny za tydzień na zakończenie Mszy świętej o godz. 12.00.
 11. Spotkanie Parafialnej i Diecezjalnej Diakonii Modlitwy rozpocznie się w przyszłą niedzielę Mszą świętą o godz. 16.30.
 12. Sakrament Chrztu świętego jest udzielany w naszej parafii w drugą i ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 10.00. W przyszłą niedzielę pierwsza i druga katecheza chrzcielna dla rodziców naturalnych chrzestnych w sali przy zakrystii o godz. 19.00.
 13. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 14. O akcji „Bombka” organizowanej przez członków Domowego Kościoła, o świecach Caritas, o spotkaniu Duchowych Niewolników Maryi – wszystko w Opiekunie.
 15. Wyjazd do chorych będzie 23 grudnia /dzień przed Wigilią – piątek od godz. 9.00./
 16. Harmonogram związany z modlitwą różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach w miesiącu listopadzie podany jest w Opiekunie.
 17. Zachęcam do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna. W Diakonii Słowa Ewangelie na Nowy Rok.
 18. Zmarli: + Bogdan Duciak, + Halina Rudnicka, + Halina Gleń.
  Wieczny odpoczynek …

Nadchodzące wydarzenia
Lut
8
śr
18:00 Msza ze św. Michałem Archaniołem
Msza ze św. Michałem Archaniołem
Msza ze św. Michałem Archaniołem
Lut 8 godz. 18:00 – 18:45
Msza ze św. Michałem Archaniołem
Ósmego dnia każdego miesiąca będzie Mszę św. wieczorowa na którą zapraszamy w sposób szczególny wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz św. Michała Archanioła
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Lut 8 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje