XXXIII Niedziela Zwykła. Rok C. /13.11.2022 r./

ks. Ireneusz Juśkiewicz
13 listopada 2022


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne 

 1. W naszej parafii trwa Seminarium Odnowy Wiary w środy o godzinie 18.00. Dzisiaj od godz. 19.00 do 20.00 podczas Adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie Grupa „Strumienie Miłosierdzia i Maryja Niepokalana” będzie prowadziła Różaniec w intencji uczestników Seminarium Odnowy Wiary oraz w intencji odnowy parafii.
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby wspólnot prześladowanego Kościoła na Ukrainie.
 3. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę są przeznaczone na potrzeby naszej diecezjalnej Caritas.
 4. Spotkanie młodzieży chętnej do śpiewania i grania w Młodzieżowej Diakonii Muzycznej „Płomyki” odbędzie się w piątek 18 listopada o godz. 17.00 w sali przy zakrystii.
 5. Msza święta i adoracja Jezusa w intencji chorych o łaskę uzdrowienia i uwolnienia na duszy i ciele w piątek 18 listopada o godz. 18.00. Po nabożeństwie błogosławieństwo wody i soli.
 6. Światowe Dni Młodzieży – dla młodych z Siedlec i okolic w naszym sanktuarium w sobotę 19 listopada od godz. 15.00. Program w Opiekunie. Zapraszamy naszą młodzież.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Będziemy modlić się razem z naszymi Alumnami o dobre powołania do Kościoła Chrystusowego. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium.
 8. Za tydzień błogosławieństwo nowych ministrantów na Mszy świętej o godz. 12.00. Błogosławieństwo kandydatów na ministranta na Mszy świętej o godz. 16.30.
 9. Spotkanie dla dzieci klas III (przygotowujących się do I Komunii Świętej) i ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 10. Za tydzień spotkanie kandydatów do bierzmowania z obu grup i ich rodziców o godz. 15.30 w kościele. Po spotkaniu uczestniczymy w Eucharystii o godz. 16.30. Po liturgii młodzi mogą przyjść na pogodny wieczór w dolnym kościele. Potrzebni są animatorzy do prowadzenia grup młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 11. Sakrament Chrztu świętego jest udzielany w naszej parafii w drugą i ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 10.00.
 12. Msza św. za zmarłych pracowników Służby Zdrowia będzie odprawiona w przyszłą niedziele o godz. 16.00 w parafii Ducha Świętego w Siedlcach.
 13. Harmonogram związany z modlitwą różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach w miesiącu listopadzie podany jest w Opiekunie.
 14. Zachęcam do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.
 15. W Diakonii Słowa można nabyć Ewangelię 2023 na każdy dzień, Ewangelię dla dzieci, książki, np. o zagrożeniach duchowych i różańce.

 


Nadchodzące wydarzenia
Lis
28
pon
18:00 Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Lis 28 godz. 18:00 – 19:30
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym będzie miało miejsce po Mszy Św. wieczorowej
Lis
30
śr
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Lis 30 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje