Ogłoszenia duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła. Rok C. /25.09.2022 r./

ks. Ireneusz Juśkiewicz
24 września 2022


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne 1. Dzisiaj „niedziela oazowa”. Przed kościołem można będzie złożyć ofiarę do puszki na funkcjonowanie wspólnoty i pracę z dziećmi i młodzieżą. Bóg zapłać za pomoc. Dzieci zapraszamy na spotkanie „Radość dzieci Bożych” po Mszy świętej o godz. 11.30. Młodzież zapraszamy na pogodny wieczór po Mszy świętej o godz. 16.30. W zakrystii można zapisać się do Oazy dzieci i młodzieży i do Liturgicznej Służby Ołtarza jako kandydat na ministranta.
 2. Dzisiaj Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. Początek o godz. 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II.
 3. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej będzie miała miejsce modlitwa różańcowa prowadzona przez obrońców życia w intencji obrony życia poczętego pod sercem matek. O godz. 20.00 modlitwa Nieszporów.
 4. W środę o godz. 15.00 gromadzimy się na Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego na placu przed kościołem lub przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym z racji parafialnego wspomnienia św. Joanny Beretty Molla w środę po Mszy św. wieczorowej.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca października. Nabożeństwa po Mszy św. porannej i po Mszy św. wieczorowej. Wieczorem w ramach nabożeństwa będzie modlitwa różańcowa połączona z rozważaniem jednej tajemnicy różańca świętego. W „Opiekunie” artykuł o tym dlaczego warto praktykować pierwsze soboty miesiąca.
 7. Spotkanie Duchowych Niewolników NMP i chętnych do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję w sobotę o godz. 20.00 w dolnym kościele.
 8. Nabożeństwa różańcowe w soboty i w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00, w dzień zwykły o godz. 17.15. Dzieci uczestniczące w różańcu każdego dnia po zakończeniu modlitwy w sali przy zakrystii będą otrzymywały pamiątkowe obrazki z różnymi wizerunkami Maryi.
 9. Męski Różaniec w sobotę. Wyjście z katedry po Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 10. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
 11. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii Ojców Oblatów. Wygłoszą oni Słowo Boże, a po Mszy św. będzie rozprowadzany kalendarz misyjny.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po adoracji procesja eucharystyczna wokół kościoła i spotkanie z członkami kół Różańcowych.
 13. Spotkanie dla osób chętnych do prowadzenia kawiarenki parafialnej w niedzielę 2 października o godz. 15.00 w dolnym kościele.
 14. Pierwsza i druga katecheza chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych przed chrztem dziecka będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w sali przy zakrystii.
 15. W przyszłą niedzielę 2 października będzie miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Jest organizowany autokar. Zapisy w zakrystii./Zaproszenie Ks. Biskupa/.
 16. Oaza Modlitwy dla młodzieży i dorosłych będzie w Domu Moria w Łukowie w dniach 7 – 9 października. Informacje w „Opiekunie”. Zapraszamy.
 17. Planujemy zmiany w porządku niedzielnych Mszy św. Przed południem będą Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 12.00. Po południu o godz. 16.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Zmiany zostaną wprowadzone w życie od pierwszej niedzieli listopada.
 18. Zachęcamy do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.

 


Nadchodzące wydarzenia
Lis
28
pon
18:00 Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Lis 28 godz. 18:00 – 19:30
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym będzie miało miejsce po Mszy Św. wieczorowej
Lis
30
śr
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Lis 30 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje