Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła. Rok C. /28.08.2022 r./

ks. Ireneusz Juśkiewicz
31 sierpnia 2022


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne 

 1. Na stolikach pod chórem są bardzo ciekawe broszurki dla rodziców, którzy mają małe dzieci.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym z racji wspomnienia św. Joanny Beretty Molla. Dzisiaj także po Mszy św. o godz. 18.00 będzie modlitwa różańcowa prowadzona przez czcicieli św. Joanny.
 3. Godzina Święta w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, następnie adoracja do godz. 21.00.
 4. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w czwartek. O godz. 8.00 Msza św. w intencji uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli w szkołach podstawowych, a o godz. 9.30 Msza św. w intencji uczniów, rodziców , wychowawców i nauczycieli z Katolickiej Szkoły Podstawowej im Ks. Jerzego Popiełuszki. Spowiedź święta dla uczniów z tych szkół i dla młodzieży w tygodniu przed Mszą św. ranną i wieczorową. Poświęcenie przyborów szkolnych i tornistrów dla dzieci klas pierwszych w czwartek na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. Nabożeństwa po Mszy św. porannej i po Mszy św. wieczorowej. Korzystamy z sakramentu Pokuty w tygodniu przed pierwszym piątkiem.
 6. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
 7. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę 3 września na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Wyjście spod katedry po Mszy św. o godz. 7.00 w kierunku kaplicy Ogińskich.
 8. Wyjazd na II Pielgrzymkę Osób zawierzonych Jezusowi przez Maryję do Parczewa o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii (koszt 35 zł).
 9. Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Bobrownikach. Z naszej parafii będziemy wyjeżdżali autokarem o godz. 8.00 (koszt 35 zł). Na wyjazd zapraszamy wszystkich oazowiczów z naszej parafii i nie tylko. Zapisy w zakrystii, u animatorów i księdza moderatora.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po adoracji procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po procesji spotkanie z członkami Kół Różańcowych.
 11. Od przyszłej niedzieli wracamy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. w niedziele, czyli nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Po południu będą Msze św. o godz. 16.30 i 18.00.
 12. Dziękuję za złożone podpisy w ubiegłą niedzielę w związku z obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Zebrano 567 podpisów.
 13. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Ks. Rafała Jarosiewicza. Wygłosi on Słowo Boże i będzie rozprowadzał dobre pozycje książkowe.
 14. Parafia p.w. św. Jana Pawła II organizuje Pielgrzymkę do Krakowa, Łagiewnik, Częstochowy, Oświęcimia w dniach: 2 – 4 września 2022 r. Koszt: 700 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Kontakt w zakrystii.
 15. Zachęcam do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.