Zaproszenie na oazę

ks. Ireneusz Juśkiewicz
18 lipca 2021


Kategorie wpisu:
Ruch Światło-ŻycieDLACZEGO WARTO JECHAĆ NA OAZĘ WAKACYJNĄ? (opublikowane w Opiekunie 9 maja 2021 r.)

Świadectwa młodzieży ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie w naszej parafii

Karol: Oaza to przede wszystkim świetne miejsce i sposób na polepszenie swoich relacji z Panem Bogiem. To nie tylko modlitwa, lecz wspólne spotkania i rozmowy. Serdecznie polecam oazę każdemu, kto chciałby właśnie w ten sposób zbliżyć się do Pana Jezusa, a także poznać świetnych i kreatywnych ludzi, z którymi na pewno nie będzie nudno.

Angela: Jadąc na oazę poznałam tam swoich prawdziwych przyjaciół, na których mogę liczyć w każdej chwili, spędziłam z nimi niesamowity czas. Na oazie poznałam bliżej Pana Boga. Kompletnie nie umiałam przez parę lat robić namiotu spotkania aż w końcu po tych 4 lata starań i próśb do Ducha Świętego, zrozumiałam Słowo Boże.

Katarzyna: Dla mnie wyjazd na oazę wakacyjną jest wyjątkowym czasem, w którym mogę skupić się na swojej relacji z Bogiem, przyglądać się swojemu życiu i szukać kierunków, w których mam podążać zgodnie z wolą Boga. Czasem, w którym odrywam się od codziennej zwyczajności i mam szansę, nie tylko na duchowy rozwój, ale także uczenie się życia we wspólnocie: bycia z innymi ludźmi i bycia dla nich. Wszystko po to, by później pracować nad przełożeniem tego na życie codzienne.

Damian: Oaza jest najlepszym miejscem, gdzie możesz poznać Boga. Ja Go tam odnalazłem i oddałem Mu swoje życie. Od najprostszych spraw, takich jak mycie zębów po ciężkie wybory życiowe. Poza tym poznałem tam prawdziwych przyjaciół i wielu innych niesamowitych ludzi, którzy nie boją się publicznie wyznawać swoją wiarę.

Jacek: Oaza nauczyła mnie wytrwałości, mimo że na początku wyjazdu czułem się niepewnie, życzliwa atmosfera pomogła mi przełamać lęk. Moje życie duchowe zmieniło się o 180 stopni. Zupełnie zmieniłem moje patrzenie na życie. Stałem się bardziej otwarty na kontakty z nowymi ludźmi, zrozumiałem sens modlitwy i odczułem potrzebę chłodzenia do kościoła na Mszę świętą, gdzie spotykam żywego Jezusa. Słyszę jak Jezus mówi do mnie w swoim słowie.

Justyna: Oaza wakacyjna jest to czas przemiany własnego życia, ale także czas radości i zabawy ze znajomymi. Dzięki tym rekolekcjom można zyskać również wielu przyjaciół, którzy będą wspierać nas w naszym życiu zarówno duchowym jak i ziemskim. Każda oaza jest cudownym wspomnieniem przepełnionym Bożą radością.

Gabriel: Na oazie wakacyjnej łatwiej mi się przeżywa Mszę świętą. Poznaje mnóstwo wspaniałych ludzi z podobnymi wartościami co ja. Na oazie wakacyjnej łatwiej mi jest odciąć od grzechu.

Michał: Przed oazą wakacyjną moja relacja z Bogiem wyglądała mniej więcej tak jak u większości nastolatków w moim wieku. Chodziłem do kościoła w niedzielę i święta nakazane, czyli to co „obowiązkowe” i do tego jeszcze zmuszany przez rodziców. Na oazie przeżyłem swoją „duchową pustynia”, tzn. nie odczuwałem żadnego odzewu od Boga, pod żadną postacią. Około miesiąca po mojej ONŻ1(Oaza Nowego Życia pierwszego stopnia) poczułem właśnie ten „odzew” od Boga, czyli jeżeli proszę o siłę, On mi ją daje, gdy proszę o pomoc, na przykład na sprawdzianie, to On daje mi spokój (dzięki któremu mogę się skupić), i wiele innych (za długo wymieniać). W skrócie umocniłem swoją wiarę i relacje z Bogiem.

Milena: Czas oazy wakacyjnej był dla mnie bardzo ubogacający, przeżyłam tam moje ,,nawrócenie”. Przed oazą bardzo niechętnie chodziłam do kościoła, a podczas oazy poznałam Go na nowo i od tego czasu bardzo polubiłam spędzić z Nim czas, zaczęłam więcej się modlić i rozmawiać z Jezusem. Kiedy nauczyłam się prawdziwie modlić dostąpiłam wielu łask Bożych np. zostałam uzdrowiona z choroby, z którą zmagałam się przez kilka lat. Ponadto poznałam też fantastycznych ludzi, z którymi mam kontakt do dziś. Wspaniałym czasem na oazie są również pogodne wieczorki, gdzie bawimy się wszyscy razem i integrujemy się.

Oliwia: Pojechałam na oazę wakacyjną, gdzie poznałam fajnych ludzi, którzy zawsze są gotowi pomóc mi, gdy będę w trudnej sytuacji. Na rekolekcjach zbliżyłam się do Boga, poznałam Go jako żywą osobę. Nauczyłam się tam rozważać Pismo Święte, co dało mi możliwość poznania życia Chrystusa.

Łukasz: Warto pojechać na oazę, gdyż na tegorocznej oazie będzie z nami animator Jacek. Charakteryzuje się on dużym poczuciem humoru, wielkim życiem duchowym. Jacek ma swoje zasady, więc na oazie panuje spokój duchowy, fizyczny jak i psychiczny. Gdy trzeba potrafi być groźny, ale jak trzeba, to jest bardzo miły. Młodym ministrantom jak i lektorem zawsze pomaga, gdy ktoś czegoś nie umie, bądź zapomni; w każdym momencie służy pomocą.

Zebrał: (xIJ)