XVI Niedziela Zwykła. Rok B. Ogłoszenia – /18.07.2021 r./

ks. Ireneusz Juśkiewicz
17 lipca 2021


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialneSłowo Boże: Ks. Proboszcz

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostrę Beatę ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek obecnie posługującą w Togliatti w Rosji. Na zakończenie Mszy św. Siostra opowie o swojej pracy wśród dzieci, młodzieży i rodzin katolickich w Rosji. Po Mszy św. będzie można wesprzeć działalność Sióstr, składając ofiarę do puszki.
 2. Dziś o godz. 16.30 w dolnym kościele spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci i młodzieży, którzy chcą uczestniczyć w parafialnych oazach, wyjazdach. Młodzież szczególnie zapraszamy na Oazę Ewangelizacji w Okunince w dniach 14 – 21 sierpnia.
 3. Jutro /19.07.2021 r./ czuwanie ze św. Józefem po Mszy św. wieczorowej.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, do godz. 21.00.
 5. Spotkanie ze Strażnikami Kościoła w piątek /23.07.2021 r./ po Mszy św. wieczorowej.
 6. Błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.
 7. W niedzielę 25 lipca o godz. 17.15 różaniec i modlitwy prowadzone przez Obrońców Życia – osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego.
 8. Diecezjalna Pielgrzymka dziadków i teściów do Parczewa w przyszłą niedzielę. Więcej informacji na plakacie.
 9. Zbliża się Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Z WIARĄ I MĘSTWEM. Wymarsz będzie miał miejsce
  2 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.00 spod katedry. Przewodnikiem grupy będzie ks. Krystian Bajkowski. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy planują wybrać się na pielgrzymkowy szlak odbędzie się w poniedziałek 19 lipca po Mszy św. wieczorowej (g. 18:45) w sali na plebanii przy katedrze siedleckiej. W związku ze zbliżającą się pielgrzymką poszukujemy osób, które w tym roku chciałyby pełnić posługę w służbach pielgrzymkowych: porządkowej, medycznej, muzycznej. Prosimy o jak najszybszy kontakt z księdzem Przewodnikiem, bądź zgłaszanie się do miejscowych duszpasterzy. Zapisy na Pielgrzymkę będą miały miejsce w sali przy plebanii katedralnej w piątek 30.07 od 16 do 19 oraz w sobotę 31.07 od 9 do 12 oraz od 16 do 19. Koszt zapisu wynosi 150 zł. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 10. Zachęcam do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.