Uroczystość Trójcy Świętej. Rok B. Ogłoszenia – /30. 05. 2021 r./

ks. Ireneusz Juśkiewicz
29 maja 2021


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialneSłowo Boże: Ks. Proboszcz

 1. Dzisiaj i jutro nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczorowej.
 2. Nabożeństwa czerwcowe poświęcone czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczną się we wtorek i będą się odbywały po Mszy św. wieczorowej.
 3. Poświęcenie pól w Strzale i w Kolonii Strzała dzisiaj o godz. 15.00. Msza św. w intencji mieszkańców Strzały i Kol. Strzała z racji poświęcenia pól w Boże Ciało o godz. 11.00. Poświęcenie pól w Żytniej w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.
 4. Wolontariusze ze szkoły w Strzale wraz z opiekunami dzisiaj zbierają ofiary do puszek na operację serca dla 3-letniego Mateuszka Pietraka.
 5. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę ulicami Siedlec również dzisiaj o godz. 14.00. Rozpoczęcie przy figurze św. Jana Pawła II.
 6. Dziś po Mszy świętej o godz. 16.30 w dolnym kościele spotkanie dla dzieci i młodzieży, którzy jadą na oazy wakacyjne i należą do wspólnoty.
 7. Dziś od godz. 20.00 czuwanie modlitewne, a jutro, w święto Nawiedzenia NMP, podczas Mszy świętej o godz. 20.00 nastąpi złożenie aktu oddania życia Jezusowi przez Maryję przez uczestników rekolekcji 33 -dniowych.
 8. 1 czerwca młodzież rozpoczyna przeżywanie nowenny przed bierzmowaniem. Kandydatów zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 i nabożeństwo czerwcowe z modlitwami do Ducha Świętego.
 9. Zapraszamy dzieci 1 czerwca na Dzień Dziecka w parafii – o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo czerwcowe. Dzieciom będzie udzielone specjalne błogosławieństwo. Po modlitwie w kościele część rekreacyjna na placu przy kościele.
 10. Próba sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała dla chętnych dziewczynek jutro o godz. 17.00.
 11. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w czwartek o godz. 7.00; 8.30; 11.00; 13.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 8.30 z kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta. Proszę o przygotowanie ołtarzy w miejscach tradycyjnych przy ul. Mieszka I; przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej i przy ul. Chrobrego. Do kościoła wrócimy bramą od ul. Sokołowskiej. W procesji biorą udział wszystkie chorągwie, sztandary i feretrony. Spotkanie ze wszystkimi, którzy są fundatorami chorągwi czy feretronów, z tymi, którzy do tej pory nosili je w procesji i z tymi, którzy chcieliby nosić będzie miało miejsce jutro po Mszy św. wieczorowej. Nie bójmy się, że święci, których wizerunki widnieją na chorągwiach nas zarażą. Nie bójmy się też publicznie wyznać wiarę w realną obecność żywego Jezusa pod postacią chleba. Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczorowej i po Nabożeństwie czerwcowym.
 12. Godzina Święta w czwartek po Mszy św. wieczorowej, a następnie adoracja w ciszy do godz. 20.30. O godz. 20.30 Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony na Wieczór Uwielbienia, który będzie się odbywał na naszym parkingu i tam adoracja będzie trwała do godz. 21.30. W czasie trwania adoracji od godz. 20.30 do godz. 21.30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w konfesjonałach w kościele. Ten Wieczór Uwielbienia Boga – Siedlce dla Jezusa rozpocznie się w czwartek o godz. 19.00. Od środy parking przy kościele będzie zamknięty. Organizatorzy prosili, aby ogłosić, że pojazdy pozostające na parkingu asfaltowym zostaną usunięte przez Straż Miejską na koszt właściciela.
 13. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. porannej i po Mszy św. wieczorowej. W sobotę o godz. 20.00 spotkanie Duchowych Niewolników NMP.
 14. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca czerwca. Po adoracji spotkanie z członkami Kół Różańcowych i katecheza.
 16. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży z naszej parafii z klas 7 szkół podstawowych i starszych w sprawie rozpoczęcia przygotowań do bierzmowania.
 17. Pierwsza katecheza chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych przed chrztem dziecka w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 18. Zachęcam do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.