Wielkanoc. Rok B . Ogłoszenia – /04. 04. 2021 r./

ks. Ireneusz Juśkiewicz
4 kwietnia 2021


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialneSłowo Boże: Główny celebrans

  1. Trwa Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Modlitwy po Mszy św. wieczorowej do soboty włącznie. Nieszpory Niedzielne kończące Triduum Paschalne dzisiaj po Mszy św. wieczorowej. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na wspólną modlitwę w Godzinie Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  2. Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym są przeznaczone na potrzeby szkół katolickich w naszej Diecezji.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00.
  4.  Grupa modlitewna „Strumienie Miłosierdzia” zaprasza na spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej.
  5. Ofiary składane na tacę w przyszłą Niedzielę są przeznaczone na działalność diecezjalnej Caritas.
  6. Katechezy chrzcielne dla rodziców naturalnych i chrzestnych przed chrztem dziecka rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
  7.  Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w przeżycie Triduum Paschalnego, czyli Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i dzisiejszej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, lektorom, kantorom i psałterzystom. Szczególnie dziękuję tym osobom, które przygotowały i brały udział w Liturgii Godzin w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w godz. od 8.00 do 9.00. Dziękuję Ks. Grzegorzowi i członkom Zespołu dekoracyjnego za przygotowanie dekoracji miejsca przechowania Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i Grobu Pańskiego. Dziękuję za tę pracę związaną ze zgromadzeniem ponad trzech ton kamieni niezbędnych do wykonania projektu dekoracji. Dziękuję za obecność przy naszym Panu na adoracji w czasie tych trzech świętych dni. Cieszymy się obecnością harcerek i harcerzy, którzy trzymali wartę honorową przy Grobie Pańskim w nocy z piątku na sobotę. Dziękuję tym, którzy dzisiaj w czasie procesji rezurekcyjnej nieśli chorągwie, sztandary i feretrony. Niebo nas zaprasza do wielbienia Boga, a my zapraszamy mieszkańców nieba do oddawania czci Temu, który umarł i zmartwychwstał.
  8.  W związku z dzisiejszą Uroczystością chciałbym w imieniu kapłanów posługujących w naszym Sanktuarium i w imieniu własnym złożyć wam wszystkim życzenia świąteczne. Niech w czasie tych Świąt Paschalnych zagości w Waszych sercach, rodzinach i domach radość, pokój i wielka nadzieja na życie, które ciągle się odradza. Niech to będzie czas spotkania z Tym, który dla nas przyszedł na świat, dla nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał.
  9. Zachęcam do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.

Nadchodzące wydarzenia
Kwi
21
śr
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Kwi 21 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]
Kwi
28
śr
18:00 Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Kwi 28 godz. 18:00 – 19:30
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym będzie miało miejsce po Mszy Św. wieczorowej
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Kwi 28 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje