Ogłoszenia: XXV Niedziela Zwykła. Rok A. 20.09.2020 r.

ks. Ireneusz Juśkiewicz
21 września 2020


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialneOgłoszenia: XXV Niedziela Zwykła. Rok A. 20.09.2020 r.

Słowo Boże: ks. Grzegorz

I Komunia Święta:
1. I Komunia Święta odbędzie się w naszej parafii w sobotę 26 września o godz. 11.00. Spowiedź dzieci, rodziców i rodzin w piątek 25 września od godz. 16.30.

2. W najbliższy czwartek 24.09 nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu za racji przygotowań do Uroczystości I Komunii Świętej.

3. Spotkanie dzieci z klas 5 i ich rodziców w sprawie rocznicy I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 27 września w kościele po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 13.00. Rocznica Komunii Świętej dzieci z klas 5 w niedzielę 4 października o godz. 11.30. Spowiedź przed Rocznicą w sobotę 3 października od godz. 17.00.

Bierzmowanie:
4. Trwają zapisy młodzieży (z klas 8 i starszych) do grupy kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczną okres dwóch lat przygotowań do przyjęcia tego sakramentu. Zgłaszający się kandydat przychodzi razem z jednym z rodziców do sali przy zakrystii dziś po każdej Mszy Świętej lub we wtorek do sali w dolnym kościele w godzinach 17.00 – 19.00. Mogą się też zgłosić osoby dorosłe, które uznały, że już potrzebują łaski sakramentu bierzmowania. Potrzebni są animatorzy do prowadzenia małych grup kandydatów.

Przygotowanie do małżeństwa:
5. W sobotę 26 września rozpoczyna się cykl 10-ciu katechez dla młodych ludzi, którzy poważnie myślą o zawarciu sakramentalnego małżeństwa. Spotkania będą odbywały się w salce przy zakrystii w soboty o godz. 17.00.

Sprawy ekonomiczne:
6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

Wspólnoty działające w parafii:
7. W tym tygodniu Krąg biblijno-liturgiczny wyjątkowo we wtorek 22 września o godz. 19.00 w sali przy zakrystii.

8. Trwają zapisy na Oazę Dzieci Bożych. Spotkanie dzieci odbędzie się w czwartek 24 września o godz. 17.00 w dolnym kościele.

9. Spotkanie dla młodzieży, która należy lub chce należeć do Oazy, będzie w piątek 25 września: o godz. 18.00 Eucharystia, następnie spotkanie w dolnym kościele.

10. Próba scholi dziecięco-młodzieżowej „Światełko” w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci i dorastającą młodzież do udziału w śpiewie na chwałę Boga.

11. 28 września w poniedziałek o godz. 15.00 jak co roku będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia przy kapliczce MB Fatimskiej na styku ulic Chrobrego i Granicznej oraz przy Krzyżu u zbiegu ulic Sokołowskiej i Żytniej (przy Topazie). Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie – Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego.

Inne:
12. Siedlecka męska drużyna wędrowników Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej przeprowadza nabór. Wszystkich chętnych powyżej 15 roku życia zapraszamy w sobotę 26 września o godz. 10.00 na spotkanie przy siedleckim amfiteatrze.
13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Echa Katolickiego” i naszego „Opiekuna”.


Nadchodzące wydarzenia
Paź
28
śr
18:00 Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Paź 28 godz. 18:00 – 19:30
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym będzie miało miejsce po Mszy Św. wieczorowej
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Paź 28 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]
Lis
1
nie
14:00 Adoracja i spotkanie z członkami Kół Różańcowych i katecheza.
Adoracja i spotkanie z członkami Kół Różańcowych i katecheza.
Lis 1 godz. 14:00 – 15:00
Adoracja i spotkanie z członkami Kół Różańcowych i katecheza.
Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po adoracji spotkanie z członkami Kół Różańcowych i katecheza.Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje