XXIII Niedziela Zwykła. Rok A. Ogłoszenia (6.09.2020)

ks. Henryk Drozd
7 września 2020


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne, ParafiaXXIII Niedziela Zwykła. Rok A. Ogłoszenia (6.09.2020)

Słowo Boże: Ks. Proboszcz

 1. Dzisiaj (6.09) po Mszy św. o godz. 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po adoracji katecheza i przyjęcie mężczyzn do Koła Żywego Różańca pod wezwaniem św. Pawła Apostoła
 2. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych oraz błogosławieństwo dzieci rozpoczynających naukę w szkole będzie dzisiaj (6.09) na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30
 3. W dzisiejszą niedzielę (6.09) po Mszy św. o godz. 16.30 będzie spotkanie z rodzicami tych dzieci, które w dniu 26 września pragną przyjąć Pierwszą Komunię św.
 4. We wtorek (8.09) przypada Święto Narodzenia NMP. Msze św. w tym dniu będą o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00
 5. Również we wtorek 8 września o godz. 19.00 w dolnym kościele spotkanie animatorów kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy także nowych animatorów do posługi
 6. Diecezjalny Zjazd Apostolatu Margaretka będzie miał miejsce w Białej Podlaskiej w Parafii Wniebowzięcia NMP w najbliższą środę (9.09) o godzinie 10.00
 7. Spotkanie Kręgu biblijno-liturgicznego we środę (9.09) o godz. 19.00 w sali przy zakrystii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać Słowa Bożego i bardziej Je zrozumieć
 8. Rozpoczynamy spotkania Oazy Dzieci Bożych. Zapisy w zakrystii, u ks. Ireneusza. Pierwsze spotkanie dzieci odbędzie się w czwartek 10 września o godz. 17.00 w dolnym kościele
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w czwartek (10.09) po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00
 10. Ruch Światło – Życie serdecznie zaprasza wszystkich parafian – młodzież i dorosłych na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w najbliższy piątek (11.09). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 Następnie w dniach 16-19.09 (od środy do piątku) od 18.00 do 21.00, a w sobotę od 9.00 do 19.00 zapraszamy na Oazę Ewangelizacyjną. Będzie to czas modlitwy, uwielbienia Boga za Jego nieskończoną miłość oraz wołanie o wylanie Ducha Św., byśmy „przyobleczeni mocą z wysoka” mszyli na drogi naszej codzienności i żyli wiarą, nadzieją i miłością. Zapraszamy także do śpiewania
 11. Serdecznie zapraszamy do parafialnego chóru „Lilia” młodzież, studentów i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacać liturgię w naszym kościele i rozwijać swoje zdolności muzyczne. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą wspólnotę parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Wszystkich parafian prosimy także o modlitwę w intencji dalszego rozwoju naszego chóru. Na pierwsze powakacyjne spotkanie zapraszamy w najbliższy piątek o godz. 19.00 do sali przy zakrystii.
 12. Próby scholi młodzieżowej „Płomyki” odbywają się w soboty o godz. 12.00 w sali przy zakrystii. Najbliższe spotkanie 12 września. Zapraszamy młodych chętnych do śpiewania na chwałę Boga
 13. W sobotę (12.09) pierwsze powakacyjne spotkanie służby liturgicznej: o godzinie 10.00 dla ministrantów i kandydatów na ministrantów, o godzinie 11.00 dla lektorów
 14. Z tydzień (13.09) będziemy przeżywali tzw. „niedzielę oazową”. W tym dniu będzie można wysłuchać świadectw uczestników rekolekcji oazowych, zapisać się do oazy jako uczestnik lub animator. Tradycyjnie też będzie można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem jako wsparcie funkcjonowania wspólnoty oazowej w naszej parafii
 15. W przyszła niedzielę (13.09) nasi rolnicy obchodzą parafialne dożynki. Błogosławieństwo wieńca dożynkowego i wszystkich pracujących na roli będzie podczas Mszy św. o godzinie 13.00
 16. W niedzielę (13.09) o godz. 15.00 w kościele spotkanie dla rodziców młodzieży (z klas ósmych SP i starszych), która chce w tym roku rozpocząć okres dwuletniego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania
 17. Nabożeństwo fatimskie za tydzień (również w niedzielę 13.09) po Mszy św. o godz. 18.00
 18. Zachęcam do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna

Nadchodzące wydarzenia
Paź
28
śr
18:00 Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Paź 28 godz. 18:00 – 19:30
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym będzie miało miejsce po Mszy Św. wieczorowej
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Paź 28 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje