Ogłoszenia Parafialne. XIII Niedziela Zwykła. Rok A.

ks. Sławomir Olopiak
28 czerwca 2020


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne, Wiadomości parafialne XIII Niedziela Zwykła. Rok A. Ogłoszenia – /28. 06. 2020 r./

             Słowo Boże: Kapłani posługujący w radio.

 1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium przeżywamy 28 rocznicę powstania Katolickiego Radia Podlasie. Są obecni przedstawiciele radia, kapłani posługujący w Radio głoszą Słowo Boże, a przed kościołem są do nabycia dobre książki i inne atrakcje dla ciała i ducha.
 2. Dzisiaj Ks. Sławomir Ochnik, który odbywał praktyki diakońskie w naszej parafii odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 13.00. Po Mszy św. Ks. Sławomir jako neoprezbiter udzieli błogosławieństwa prymicyjnego i rozda pamiątkowe obrazki.
 3. Czwarta katecheza dla rodziców naturalnych i chrzestnych przed udzieleniem sakramentu chrztu św. dzisiaj o godz. 17.30 w sali przy zakrystii.
 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dzień zwykły codziennie o godz. 17.30. W niedziele nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczorowej.
 5. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w dniu jutrzejszym o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. We wtorek /30. 06. 2020 r./ o godz. 18.00 w sali w dolnej części kościoła będzie odbiór alb dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w dniu 26 września 2020 r.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijno-liturgicznego w środę o godz. 19.00 w sali przy zakrystii.
 8. W czwartek Godzina Święta. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lipca. Nabożeństwa po Mszy św. porannej i po Mszy św. wieczorowej. W lipcu i w sierpniu nie będzie wyjazdu do chorych.
 10. Różaniec męski w sobotę. Wyjście z katedry o godz. 8.00 w kierunku kaplicy Ogińskich. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału w tej pięknej modlitwie.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca. Po adoracji spotkanie z Kołami Żywego Różańca i katecheza.
 12. Od przyszłej niedzieli przez okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Po południu w niedziele będą Msze św. o godz. 18.00 i 20.00.
 13. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na opłacenie koncesji KRP.
 14. Ks. Ireneusz zapisuje chętną młodzież, która pragnie przeżyć „Wakacje z Bogiem” w dniach od 19 – 24 lipca; natomiast „Wakacje z Bogiem’ dla dzieci /kl. IV; V ; VI/ Ks. Ireneusz organizuje w dniach od 26 do 31 lipca 2020 r. Również Ks. Ireneusz organizuje wyjazd w góry dla młodzieży w dniach od 24 do 29 sierpnia 2020 r. Zapisy w zakrystii. Dzisiaj Ks. Ireneusz przeżywa dzień swojego patrona. Pamiętajmy w modlitwie.
 15. Niezbadanym wyrokiem Opatrzności Bożej z dniem 01. 07. 2020 r. odchodzi z naszej parafii Ks. Mateusz Gomółka. Dziękujemy Ks. Mateuszowi za pięcioletnią posługę duszpasterską w naszej parafii i za wszystkie wskazówki liturgiczne. Ks. Mateusz posiada dosyć rozległą wiedzę na temat najnowszych przepisów liturgicznych. Z tej wiedzy korzystała cała Załoga św. Józefa. Życzymy Ks. Mateuszowi owocnej pracy duszpasterskiej na kolejnej placówce w Radzyniu Podlaskim w parafii p. MB Nieustającej Pomocy. Również z dniem 01. 07. 2020 r. opuszcza naszą parafię ks. Dr Kamil Duszek, który został mianowany Dyrektorem domu rekolekcyjnego „Moria” w Łukowie i odpowiedzialnym za ruch oazowy w całej naszej Diecezji. Życzymy Ks. Kamilowi, aby ten dom formacyjny był zawsze zapełniony i dostarczał Kościołowi ludzi uformowanych w duchu Ewangelii Jezusa.
 16. Zachęcam do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego Opiekuna.

Nadchodzące wydarzenia
Sie
12
śr
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Sie 12 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]
Sie
19
śr
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Sie 19 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje