Przewodnik turystyczny autorstwa ks. Henryka Drozda nagrodzony

admin
15 lutego 2020


Kategorie wpisu:
Kościół siedleckiPublikacja wydana przez Wydawnictwo UNITAS „Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce: mały przewodnik z planem miasta 2017/2018” zajęła ex aequo III miejsce w 28. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej, w kategorii: PRZEWODNIKI. 15 lutego w Poznaniu odbyła się gala wręczenia wyróżnień.

Nagrodę podczas Targów Tour Salon ‚2020 na obiektach Międzynarodowych Targów Poznańskich, odebrali: autor przewodnika ks. Henryk Drozd oraz dyrektor siedleckiego Wydawnictwa UNITAS ks. Andrzej Sochal.

„Z Drozdem i Zbirkiem przez Siedlce: mały przewodnik z planem miasta 2017/2018”, autor:  Henryk Drozd, il. Mirosław Andrzejewski, Unitas Wydawnictwo, Siedlce 2017/2018. Przewodnik ma 178 stron i format 11×20 cm pasujący do prawie każdej kieszeni i torebki. Składa się z dziewięciu rozdziałów, zawierających propozycje dziewięciu turystycznych tras zwiedzania Siedlec, przy których znajduje się ponad 70 zabytków lub ciekawych miejsc. Zwiedzanym miejscom towarzyszą „fiszki” z okazjonalnymi dowcipami, lub rysunki Mistrza Humoru Mirosława Andrzejewskiego. Okazją do wydania publikacji była 470. rocznica założenia Miasta Siedlce i 200. rocznica powstania Diecezji Siedleckiej. Książeczka zawiera także bibliografię i krótką notkę o autorach przygotowaną przez p. Zofię Sidorczuk-Andrzejewską. Recenzentem Przewodnika jest p. dr Rafał Dmowski z UPH w Siedlcach, zaś korektę i konsultacje wzięli na siebie p. Agnieszka Andrzejewska, ks. Bernard Błoński, p. Jerzy Jacek Myszkowski i p. Zofia Sidorczuk-Andrzejewska.

W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia napisano: „Znakomita znajomość Siedlec i duże poczucie humoru autorów zachęca do krajoznawczych spacerów po tym ciekawym mieście”.

źródło: podlasie24.pl


Nadchodzące wydarzenia
Wrz
28
wt
18:00 Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Wrz 28 godz. 18:00 – 19:30
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym będzie miało miejsce po Mszy Św. wieczorowej
Wrz
29
śr
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Wrz 29 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]Jesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje