Zapisy do Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej

admin
27 września 2019


Kategorie wpisu:
Diecezja, Służba liturgiczna5 października rozpoczną się pierwsze zajęcia w ramach Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej. W tym roku zajęcia będą się odbywać w rejonie siedleckim. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września. Informacje na ten temat wystosował Referat Liturgiczny siedleckiej Kurii Biskupiej.

Czcigodni Księża!

Kontynuowana jest formacja dorosłych lektorów w Diecezjalnej Szkole Liturgicznej. Tegoroczna DSL będzie obejmować pięć sesji realizowanych w sobotę według ustalonego terminarza. Formacja zakończy się obrzędem błogosławieństwem lektorów w katedrze siedleckiej i posłaniem przez Biskupa Siedleckiego do posługi w parafiach. Program będzie obejmował cykl wykładów i ćwiczeń związanych z wprowadzeniem w tajemnicę Eucharystii, przygotowaniem do pełnienia posługi słowa, praktycznymi ćwiczeniami fonetycznymi.

W tym roku liturgicznym zajęcia DSL będą odbywały się w rejonie siedleckim. Do udziału w zajęciach zaproszeni są przedstawiciele parafii należący do dekanatów: siedleckiego, dominickiego, grębkowskiego, łosickiego, suchożebrskiego i zbuczyńskiego. Tegoroczne zajęcia będą odbywały się w Centrum Charytatywno- Duszpasterskim w Siedlcach.

Czcigodni Księża proszeni są o wydelegowanie z każdej parafii powyżej 3 tys. wiernych przynajmniej pięciu uczestników, a z mniejszych parafii trzech. Wyznaczone osoby należy zgłosić przez Księży Dziekanów do 30 września br. (listę z imieniem i nazwiskiem, nr telefonu z każdej parafii prosimy przekazać Dziekanowi). Szczegółowe informacje u ks. Leszka Borysiuka.
Planowane rozpoczęcie zajęć – 5 października br. o godz. 10.00.

źródło: podlasie24.pl


Nadchodzące wydarzenia
Paź
27
śr
19:00 Krąg Biblijno-Liturgiczny
Krąg Biblijno-Liturgiczny
Paź 27 godz. 19:00 – 20:45
Krąg Biblijno-Liturgiczny
W życiu potrzebna jest nam wiara rozumiana jako osobista relacja z Bogiem. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego. Dobrze jest razem słuchać Boga i karmić się Jego słowem. Dlatego też zapraszamy młodzież i dorosłych[...]
Paź
28
czw
18:00 Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Paź 28 godz. 18:00 – 19:30
Parafialne wspomnienie św. Joanny Beretta Molla
Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym będzie miało miejsce po Mszy Św. wieczorowejJesteśmy na Facebooku

Najnowsze informacje