Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową Rok C

ks. Sławomir Olopiak
15 kwietnia 2019


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne, Wiadomości parafialne
Niedziela Palmowa . Rok C.  Ogłoszenia – /14 .04. 2019 r./

Słowo Boże: Opis Męki Pańskiej

  1. Dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich ze Strzały za piękne palmy wykonane dla naszej świątyni. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 13.00. Miejska Droga Krzyżowa wyruszy dzisiaj z naszej świątyni w kierunku katedry po Mszy św. o godz. 18.00. Nasza parafia niesie krzyż od stacji drugiej do stacji trzeciej.
  2. Trzecia i czwarta katecheza chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych będzie miała miejsce dnia 28.04.2019r./Niedziela Bożego Miłosierdzia/ o godz. 17.30 w sali przy zakrystii.
  3. W środę o godz. 16.00 będzie próba dla małych dzieci, które pragną sypać kwiatki w czasie procesji rezurekcyjnej
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg dwunastu wybranym w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Adoracja w Wielki Czwartek do godz. 22.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 14.00. Modlitwy w ramach Nowenny Przed Świętem Bożego Miłosierdzia w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz.15.00. Wyjazd do chorych w Wielki Piątek od godz. 8.30. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00, w tym dniu w całym kościele nie odprawia się Mszy św. Adoracja w Wielki piątek przez całą noc. Ofiary składane podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się mocno, aby ten post był przedłużony także na Wielką Sobotę. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 8.00; 9.00; 9.30; 10.00; 10.30; 11.00; 12.00. Poświęcenie pokarmów na wioskach według porządku z lat ubiegłych. Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Proszę, aby w czasie Procesji Rezurekcyjnej wzięły udział wszystkie chorągwie, sztandary i feretrony. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 16.30.
  5. W Wielkim Tygodniu do środy włącznie kapłani będą w konfesjonale rano i pół godziny przed Mszą św. wieczorową.
  6. Organizujemy z naszej parafii wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieży nad Jeziorem Lednickim. Szczegóły i zapisy u Ks. Piotra.
  7. Zachęcam do lektury Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.