Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu.

Sławomir Olopiak
30 marca 2019


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne, Wiadomości parafialne


„Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!” (Mk 10, 48)


IV Niedziela Wielkiego Postu . Rok C.  Ogłoszenia – /31.03.2019r./

Słowo Boże: Ks. Kamil

 1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.
 2. Godzina Święta w czwartek po Mszy św. wieczorowej do godz. 20.00.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla uczniów dla klas IV, V, VI, VII i VIII oraz Gimna­zjum będzie w naszym kościele w czwartek o 9.50.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca kwietnia. Nabo­żeństwa po Mszy św. porannej i wieczorowej. Mali Rycerze prosili, aby w pierwszy piątek adoracja trwała do godz. 20.00. Niestety, w najbliższy piątek o godz. 19.00 będzie spotkanie ze starszą grupą kandydatów do Bierzmowania. W najbliższą sobotę nie bę­dzie wyjazdu do chorych. Kapłani odwiedzą chorych w Wielki Piątek przed Wielkanocą.
 5. Parafialny Zespół Caritas w przedsionku Kościoła rozprowadza karty świąteczne, baranki wielkanocne i inne ozdoby świąteczne. Jest także możliwość złożenia dobrowol­nej ofiary na przygotowanie paczek świątecznych dla podopiecznych Caritas.
 6. Kodeks Pracy przewiduje dla każdego pracownika dzień wolny od pracy.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek /05.04.2019 r./ poprowadzi młodzież z Ru­chu Światło-Życie: dla dzieci o godz. 16.30, dla pozostałych osób o godz. 17.15. Droga Krzyżowa dla małżonków i dla osób, które późno wracają z pracy o godz. 20.00.
 8. Pierwsza Katecheza Chrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych będzie w przyszłą niedzielę (07.04.2019) o 17.30 w sali przy zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 będzie wystawienie Najświęt­szego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po adoracji spotkanie z członkami Kół Żywego Różańca i katecheza.
 10. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Siódme spotkanie dla młodych osób myślących o zawarciu sakramentalnego związku małżeńskiego będzie miało miejsce w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w sali przy zakrystii.
 12. Prosimy kierowców pojazdów mechanicznych o nieparkowanie samochodów przy plebanii i przy Sali Wielofunkcyjnej.
 13. W Opiekunie podane są terminy rekolekcji w parafiach siedleckich. Kto nie mógł brać udziału w spotkaniach rekolekcyjnych w naszej parafii może być na rekolekcjach w innej parafii i tam skorzystać z Sakramentu Pokuty przed świętami wielkanocnymi.
 14. Zachęcam do lektury Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.