I Niedziela Adwentu Rok C.   Ogłoszenia – (2.12.2018)

ks. Henryk Drozd
2 grudnia 2018


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne, Wiadomości parafialne


Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie (Łk 21,28)


Słowo Boże: List pasterski Biskupa Siedleckiego

 1. Cykl czterech katechez dla rodziców naturalnych i chrzestnych przed chrztem dziecka rozpocznie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.30 w sali przy zakrystii.
 2. Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie Ks. Diakona Zenona Bodziaka, pochodzącego z Ostrowa Lubelskiego, który dzisiaj rozpoczyna swoją praktykę duszpasterską.
 3. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny będzie miało miejsce dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 13.00. Ofiary składane przy okazji dostarczonych opłatków do rodzin katolickich są przeznaczone na opłaty związane z ubezpieczeniem pracowników kościelnych.
 4. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Po adoracji spotkanie formacyjne z członkami Kół Żywego Różańca i katecheza.
 5. Msze św. roratnie o Matce Bożej codziennie o godz. 6.30 poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 6. Godzina Święta w czwartek /06.12.2018r./po Mszy św. wieczorowej do godz. 20.00.
 7. Nabożeństwo w pierwszy piątek miesiąca grudnia po Mszy św. porannej i po Mszy św. wieczorowej. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty w dniach poprzedzających pierwszy piątek miesiąca.
 8. Spotkanie z młodszą grupą kandydatów do Bierzmowania w piątek o godz. 19.00.
 9. W najbliższą sobotę /08.12.2018r./ przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w sobotę: 6.30; 10.00 i 18.00. Godzina Łaski od 12.00 do 13.00. Więcej na temat Godziny Łaski w Opiekunie. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w katedrze Siedleckiej o godz. 12.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy kończąca obchody Jubileuszu związanego z dwusetną rocznicą powstania naszej Diecezji. W czasie tej Mszy św. delegacje poszczególnych parafii naszej Diecezji otrzymają Statuty Drugiego Synodu Diecezji Siedleckiej. Ten dokument zawiera zasady i normy, którymi będziemy się kierować w życiu parafii (chodzi o liturgię, duszpasterstwo, funkcjonowanie kancelarii parafialnej, zatrudnianie pracowników kościelnych, katechezę itd.) przez najbliższe dziesięciolecia. Ten Statuty Synodalne w przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej parafii przekażą księdzu proboszczowi na Mszy św. o godz. 10.00, żeby w życiu parafii kierował się tymi normami zawartymi w dokumencie synodalnym i wprowadzał je w życie. W przyszłą sobotę (8.12) w katedrze siedleckiej o godz. 19.00 będzie koncert kończący obchody Jubileuszu związanego z dwusetną rocznicą powstania naszej Diecezji. Wstęp wolny. Więcej informacji na temat tego koncertu znajduje się na plakatach. Za tydzień po każdej Mszy św. zaśpiewamy dziękczynne Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy)
 10. W sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, którym będzie przewodniczył Ks. Zdzisław Pietraszewski, kapłan z Diecezji Gnieźnieńskiej.
 11. Na stolikach pod chórem znajdują się Ziarna Słowa dla Małżonków na cały Adwent. W każdą niedzielę Adwentu będzie inne Ziarno Słowa.
 12. Zachęcam do lektury Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.