Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą Rok B

Sławomir Olopiak
21 października 2018


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne, Wiadomości parafialne


„Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym” (Mk 10, 35-45).


XXIX Niedziela Zwykła. Rok B . Ogłoszenia – /21.10.2018r./

Słowo Boże: Ks. Proboszcz

  1. Nabożeństwa Różańcowe przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.15. W niedzielę po Mszy św. wieczorowej. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
  3. Spotkanie ze starszą grupą kandydatów do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 19.00. Kandydaci niech wezmą ze sobą Pismo św. Przypominamy, że do końca października trwają zapisy do Bierzmowania dla osób z klas ósmych i trzecich Gimnazjum, oraz starszych, którzy z różnych powodów nie przyjęli wcześniej tego sakramentu, a teraz pragną go przyjąć. Karty zgłoszenia do pobrania w zakrystii.
  4. Piąte spotkanie dla młodych osób, które planują w przyszłości zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego będzie miało miejsce w najbliższą sobotę /27.10.2018r./ o godz. 17.00 w sali przy zakrystii.
  5. Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. Po błogosławieństwie matek będzie nabożeństwo różańcowe.
  6. Grupa modlitewna „Strumienie Miłosierdzia” zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę /28.10.2018r./ po Mszy św. o godz. 18.00. Temat „ „Dla Boga nie ma nic niemożliwego”. Zaproszonym gościem będzie Ks. Mariusz Zaniewicz.
  7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
  8. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych, których polecamy Bożemu Miłosierdziu w czasie Mszy św. i w modlitwach wypominkowych. Kartki wypominkowe znajdują się na stolikach pod chórem. Prosimy o wyraźne wypisywanie imion zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc listopad będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach i każdego dnia począwszy od 3 listopada /sobota/ będziemy wspominać imiona zmarłych w naszej świątyni z poszczególnych bloków, ulic i miejscowości przed Mszą św. wieczorową. W każdym miesiącu będzie odprawiana Msza św. w terminach wypisanych na odwrocie kartki wypominkowej. Wspomnimy także zmarłych podczas wspólnej modlitwy w rodzinie w czasie Wizyty Duszpasterskiej. Czytelnie wypełnione kartki wypominkowe oddajemy kapłanowi w zakrystii lub Siostrze Agnieszce.
  9. Punkt bezpłatnych porad prawnych przy parafii pod wezwaniem Ducha Świętego w Siedlcach zaprasza wszystkich zainteresowanych w każdy czwartek w godzinach: 15.00 – 17.00. Pomoc prawna mieści się w sali na parterze plebanii.
  10. Dziękuję członkom Bractwa św. Judy Tadeusza za ofiarę w wysokości 500 zł. na budowę pomnika upamiętniającego setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.