Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą Rok B

Sławomir Olopiak
15 października 2018


Kategorie wpisu:
Ogłoszenia parafialne, Wiadomości parafialne


40 LAT TEMU


XXVIII Niedziela Zwykła. Rok B . Ogłoszenia – /14.10.2018r./

Słowo Boże: Ks. Kamil

 1. Nabożeństwa Różańcowe przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.15. W niedzielę po Mszy św. wieczorowej. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30.
 2. Dzisiaj /14.10.2018r./ przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzieło Nowego Tysiąclecia to fundacja, która wspiera zdolną młodzież, ale pochodzącą z uboższych rodzin.
 3. Dzisiaj druga katecheza dla rodziców naturalnych i chrzestnych przed chrztem dziecka o godz. 17.30 w sali przy zakrystii.
 4. Jutro /15.10.2018r./ w katedrze siedleckiej o godz. 12.00 Ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda odprawi Mszę św. w intencji rodziców , którzy utracili swoje dziecko na skutek poronienia. Ciała tych dzieci po Mszy św. zostaną pochowane na cmentarzy janowskim. Nasze uczestnictwo w tym pogrzebie niech będzie wyrazem wrażliwości i troski o świętość życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 5. W czwartek /18.10.2018r./ przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona wszystkich zaangażowanych w Służbę Zdrowia. W czwartek w katedrze siedleckiej o godz. 18.00 Ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda odprawi Mszę św. w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia.
 6. Czwarte spotkanie dla młodych osób, które planują w przyszłości zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego będzie miało miejsce w najbliższą sobotę /20.10.2018r./ o godz. 17.00 w sali przy zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę za tydzień są przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.
 8. Msza św. z udziałem dzieci klas trzecich i ich rodziców w przyszłą niedzielę /21.10.2018r./. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 9. Spotkanie Duszpasterstwa Prawników w przyszłą niedzielę /21.10.2018r./ przy ul. Kościuszki 10 o godz. 17.00.
 10. Również w przyszłą niedzielę /21.10.2018r./ do naszej parafii przybędzie kapłan z Drogi Neokatechumenalnej wraz z osobami świeckimi, które weszły na Drogę. Będzie to propozycja dla tych osób, które nie znalazły swojego miejsca we wspólnotach, które istnieją w naszej parafii. Jeśli ktoś już jest w jakiejś grupie formacyjnej niech się jej trzyma, żeby nie było takiej sytuacji , że ktoś skacze z kwiatka na kwiatek. Jeśli ktoś zdecyduje się na wstąpienie na Drogę to nie będzie mógł być już w innej wspólnocie, bo po prostu nie będzie miał czasu.
 11. Dziękuję za ofiary, które zostały złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na budowę pomnika upamiętniającego setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Złożono sumę w wysokości 1720. Jedna rodzina indywidualnie złożyła ofiarę w wysokości 100 zł. Razem 1820 zł. Jest to cegiełka od naszej parafii. W przyszłym tygodniu będę wiedział jaki będzie koszt całej budowli.
 12. Zachęcam do lektury nowego numeru Echa Katolickiego i naszego tygodnika Opiekuna.